Корзина (0)

Про паркетну дошку

Паркетна дошка цінується за такі її властивості:

— високу міцність, так як межа міцності клейового з'єднання дорівнює 0,6 МПа. З таким покриттям підлоги можна не переживати за подряпини, відколи й вм'ятини.

— володіє підвищеною стійкістю до частого зміни температури і вологості. Це забезпечує клейове міжшарове з'єднання з застосуванням синтетичних клеїв середньої і підвищеної водостійкості. Завдяки цьому паркетна дошка зберігає форму в будь-якому кліматі.

— в силу технології виготовлення паркетна дошка «гнучкіша» і стійкіша до змін зовнішніх умов. На фанеру, як основу, наклеюються дві окремі дерев'яні планки з хвойної деревини. Робоча сторона паркетної дошки виповнюється зі шпону, і її товщина складає від 4 до 6 мм. Зверніть увагу, чим товще шар шпону, тим довше буде служити Вам підлогове покриття.

Конструкція паркетної дошки

pro-parketnu-doshku

Технічні характеристики

1. Довжина дошки 2200 ± 0,3 мм.

2.Ширина дошки 186 ± 0,2 мм.

3. Товщина дошки 14 ± 0,1 мм.

4.Товщина верхнього шару 3,6 ± 0,1 мм.

5.Товщина середнього шару 8,5 ± 0,15 мм.

6.Товщина нижнього шару 1,5 ± 0,15 мм.

7.Товщина шпунта 4,7 ± 0,1 мм.

8.Ширина ламелей 61, 64, 61 ± 0,5 мм (ламелі по 61 мм розміщуються по краях дошки).

9.Ступінь блиску 35 ± 5 одиниць (напівматове покриття).

10. Упаковка:

— одна дошка 0,4092 м2;

— одна упаковка 6 дощок — 2,4552 м2;

— вага однієї упаковки приблизно 22 кг.

11. Довжина ламелей 300, 360, 420 і 480 мм.

12. Товщина шпунта 4,70 мм.

Шпунт дошки — це поздовжній виступ на ребрі дошки, що входить у відповідний йому за формою паз іншої дошки. Ламель — це тонка обрізна дошка з мікрошипом.

Переваги паркетної дошки

Паркетна дошка за своїми характеристиками значно перевершує ламінат по:

1.Екологічності

2. Природньому теплу.

3.Унікальному малюнку натурального дерева, який імітація повторити не може.

4.Довговічному і міцному покриттю для підлоги. Відповідно гарантія на паркетну дошку від 20 до 25 років, а при хорошому догляді до 50 років.

5. Високій шумостойкості в порівнянні з ламінатом.

6.Заводському лаковому покриттю, яке дає можливість монтувати паркетну дошку після закінчення ремонту, що вигідно відрізняє цей матеріал від штучного паркету. Після укладання паркетної дошки отримуємо повністю готову оброблену поверхню,яка не вимагає циклювання, шліфування і лакування, що необхідно при укладанні паркету.

Недоліки паркетної дошки

1.У разі сильного промокання підлоги з паркетної дошки піддаються деформації і, на жаль, не підлягають відновленню. Паркетна дошка — невологостійкий матеріал. Частково реставрувати можна, якщо дошки були настелені на фанеру.

2.Паркетна дошка, при всьому великому виборі, поступається ламінату і штучному паркету по асортименту забарвлень.

3.Через односторонній напрямок планок в паркетній дошці втрачається гра світлотіні, тому поверхня виглядає монотонної.

4.Характерна як і для всіх твердих порід деревини обмежена стійкість кольору при впливі УФ променів сонця.

Види: односмугова, двосмугова, трисмугова

1-смугова паркетна дошка. Декоративний шар випускається з однієї плашки. Для одно смугової паркетної дошки характерно те, що є можливість розгледіти структуру деревини, малюнок сучків і прошарків. Завдяки цьому можна зробити дуже красиве підлогове покриття, яке буде служити на протяг багатьох років. Зараз одно смугову паркетну дошку виготовляють з різних порід деревини.

2-смугова паркетна дошка. Верхня дошка утворюється з 2-х смуг плашок, які можуть бути укладені суцільними смугами, або розбиті на модулі. Паркетна дошка буває з укороченими і з продовженими плашками. Перший варіант підходить для приміщень малих або середніх розмірів, другий — для приміщень великих площ. За рахунок більшої ширини планок така дошка збільшує простір, добре передає структуру деревини і додає приміщенню урочистий вид.

3-смугова паркетна дошка. Верхній шар три смугової паркетної дошки проводиться з трьох паралельних плашок деревини цінних порід. Довжина їх різна і розташувати можна їх спонтанно, тобто укладені не суцільними довгими смугами, а розділені на короткі відрізки. Вони виготовляються в самих різноманітних колірних поєднаннях і виглядають дуже оригінально і підходить для оформлення практично будь-якого приміщення.

Рекомендації з вибору паркетної дошки

Перед покупкою паркетної дошки варто звернути увагу на:

— якість;

— зносостійкість;

— натуральність;

— довговічність матеріалу.

Розумний компроміс між дизайном і технічними характеристиками — оптимальний підхід до вибору паркетної дошки. При пошуку найбільш якісної паркетної дошки фахівці радять звернути увагу на бренд. Для авторитетних брендів невластиво економити на здоров'ї своїх споживачів і в своєму виробництві використовують технології, не завдаючи при цьому шкоди навколишньому середовищу. Все це повинно бути детально описано у відомостях та сертифікатах, яким належить бути доступними покупцям.

І все ж незалежно від виробника потрібно звернути увагу на виконання паркетної дошки, так як якісна дошка на дотик повинна бути повністю гладкою (сторона шип-паз), а її тильна сторона добре відшліфована. Також, потрібно враховувати, що світлі тони паркетної дошки візуально збільшують кімнату. Відповідно, подібна дошка відмінно підійде для маленьких і середніх за розмірами кімнат. Однак для великих кімнат буде доречний вибір покриття з темних порід.

Так само особливістю паркетної дошки є те, що під сонячними променями натуральне дерево темніє. Якщо паркетну дошку тонували, то вона на оборот світлішає. Верхній (декоративний) шар виготовляють з цінних сортів деревини. Не варто звертати увагу тільки на зовнішні оформлення, важливо звернути увагу на такі критерії, як твердість покриття і стійкість до навантажень.

Особливо важливо дізнатися про реакцію деревини декоративного покриття на значні зміна вологості, які виникають в залежності від сезону. Цей фактор може доставити безліч додаткових турбот.